KONST / Litografier / Litografi 12927017
nr 1292 7017
Henri Matisse
(1869-1954), Frankrike
Litografi, Henri Matisse (1869-1954), "Poésis Antillaises". Signerad, numrerad 88/250, ej , bladets mått: 37,5x28 cm
Henri Matisse, fransk konstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:25:19
25/11 18:19:54
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska